اتاقك كمپرسور ( The compressor room )

ات

 

۳-۵-۱ بررسی کلی ( General )

در گذشته ای نه چندان دور تهیه کمپرسور به معنای نیاز به خریداری یک موتور الکتریکی ، تجهیزات راه انداز ، پس سرد کن ، صافی های ورودی و غیره بود . سپس نیاز بود به بررسی نیاز های کیفی و ظرفیتی بخشهای گوناگون دستگاه بپردازید. لازم است که اطمینان حاصل کنید این تجهیزات و لوازم فرعی به درستی و مطابق با کمپرسور کار می کنند .

امروزه ، کمپرسور و لوازم فرعی آن به صورت تجهیزات آماده بکار خریداری می شوند . بسته کمپرسور شامل شاسی جعبه ای است ، که کمپرسور و تجهیزات جانبی اش بر روی آن نصب می گردد . کلیه اتصالات درونی بین قسمتهای مختلف قبلاً نصب شده اند . بسته کامل کمپرسور در یک محفظه کاهش دهنده صدا بسته بندی می شود تا میزان سر و صدا را کاهش دهد .

بدین لحاظ نصب دستگاه ها تسهیل می شود و می توانید کاملاً مطمئن باشید که سیستم کار خواهد کرد. مهم است ، این مسئله را بخاطر داشته باشید که روش نصب و فن آوری تأثیر مهمی بر عملکرد و پایایی سیستم کمپرسور دارد .

قاعده اصلی در نصب کمپرسور این است که یک کمپرسور مجزا را بطور مرکزی قرار دهید . تجربه نشان داده است که متمرکز سازی بدون توجه به نوع صنعت ، کارائی بیشتری دارد . متمرکز سازی باعث توسعه اقتصاد اجرایی ، طراحی سیستم هوای فشرده ، رابطه بهتر بین کاربر و سرویس ، کنترل هرچه بهتر صدا و امکانات ساده تری برای تهویه هوا می شود

دوم اینکه ، منطقه مشخص شده ای در ساختمان که برای اهداف دیگر مورد استفاده قرار می گرفت را می توان برای نصب کمپرسور بکار برد . در چنین سیستمی احتمال وقوع مشکلات دیگری باید مشاهده شود ، به عنوان مثال اختلالات ایجاد شده بعلت سر و صدا ، مقتضیات تهویه کمپرسور ، خطرهای فیزیکی و خطرات مربوط به گرم شدن بیش از حد ، سیستم فاضلاب برای آب تقطیر ، محیط های خطرناک مثل گرد و غبار و یا مواد اشتعال زا ، وجود مواد خورنده در هوا ، فضاهای مورد نیاز برای توسعه آتی و قابلیت دسترسی به سرویس دهی . وجود چنین تأسیساتی ، به عنوان مثال در کارگاه یا انبارها می تواند نصب دستگاههای بازیافت انرژی را تسهیل کند . اگر هیچ امکاناتی برای نصب کمپرسور در داخل ساختمان وجود نداشته باشد ، می توان آن را در بیرون از ساختمان و در زیر سقفی جای داد . همچنین باید احتمال یخ زدگی قطرات تقطیر و تخلیه ها، حفاظت از مجرای ورودی هوا در مقابل برف و باران ، ورودی مکنده و تهویه ، مقتضیات زیر سازی مثل آسفالت ، بتون های قالبی یا بستر های مسطح توخالی ، احتمال وجود گرد و غبار و مواد اشتعال زا یا خورنده و غیره را مورد توجه قرار دهید .

3-5-1 جانمائی و طراحی ( Placement and design )

سیستم هوای فشرده باید به صورت مرکزی نصب گردد تا مسیر سیستم توزیع در تأسیسات بزرگ با لوله کشی های طویل تسهیل گردد . اگر قسمت مرکزی هوای فشرده نزدیک تجهیزات کمکی مثل پمپ ها و فن ها نصب شود نگهداری و تعمیر و خدمات رسانی راحت تر انجام میگیرد ، حتی جانمائی در مجاورت اتاق دیگ جوش نیز می تواند مفید باشد .

ساختمان هم باید دارای وسائلی باشد که بتواند قطعات سنگین دستگاهها ( معمولاً موتور الکتریکی ) را در تاٌسیسات هوای فشرده بلند کند و / یا در صورت امکان برای بلند کردن این اجزاء سنگین از لیفتراک استفاده کند . همچنین باید فضای کافی برای ایجاد توسعه در آینده نیز وجود داشته باشد .

بعلاوه ارتفاع مجاز محل مورد نظر باید به اندازه کافی باشد تا در صورت نیاز امکان بالا بردن موتور الکتریکی وجود داشته باشد . اتاقک مرکزی سیستم هوای فشرده باید دارای کف شوی یا امکانات دیگری باشد تا آب تقطیر حاصل از کمپرسور ، پس سرد کن ، مخزن ذخیره هوا ، خشک کن ها و غیره از طریق آن خارج شود . کف شوی را باید مطابق با دستور العمل های فاضلاب شهری نصب کرد .

3-5-2 زیر بنا ( Foundation )

معمولاً برای نصب دستگاه کمپرسور فقط باید از کف های مسطحی که استحکام کافی دارند استفاده شود . در بیشتر موارد یک ارتعاش گیرنده در دستگاه گنجانده می شود . بطور معمول به همراه نصب دستگاههای جدید ، برای هر کمپرسور ، پایه ستونی تعبیه می شود و بدین ترتیب این امکان فراهم      می شود که کف ساختمان تمیز شود .

کمپرسور های بزرگ پیستونی و گریز از مرکز نیاز به پایه ستون بتونی دارند که این پایه بر روی سنگ بستر و یا بر روی بستر خاکی تحکیم یافته ای مهار می شود . تأثیرات ارتعاشات بیرونی در دستگاههای کمپرسور پیشرفته کامل تا اندازه زیاده کاهش یافته است . در سیستم هایی که داری کمپرسور های گریز از مرکز هستند ممکن است لازم باشد در پایه ستون های اتاقک کمپرسور از ارتعاش گیرنده استفاده شود .

3-5-3 هوای ورودی ( Intake air )

هوای ورودی به کمپرسور باید تمیز و به دور از هر گونه مواد آلاینده جامد و گازی شکل باشد . به خصوص ذرات گرد و خاک که باعث ایجاد سایش و گازهای خورنده می توانند مضر باشند .

معمولاً ورودی هوای کمپرسور از طریق کانال کاهنده صدا صورت می پذیرد ، اما می تواند در جاهایی نیز که هوا به اندازه کافی تمیز است نصب شود . آلودگی گاز ، مثل گازهای خروجی از خودروها اگر با هوا ترکیب شود به هنگام تنفس می تواند کشنده باشد . به طور مثال ، کاربرد های بیمارستانی معمولاً شرایط ویژه ای را در نصب ورودی هوا ایجاب می نماید . در تاٌسیساتی که هوای اطراف آن به وجود ذرات گرد و خاک آلوده است باید در مقابل دریچه هوای ورودی از جمله صافی های چرخه ای ، ورقه ای یا نواری چرخشی نصب شود . در چنین مواردی باید به افت فشاری که بعلت نصب این صافی ها ایجاد میشود ، توجه کنیم ، بطوریکه افت فشار هوا نباید از حد مجاز تعیین شده توسط تولید کننده تجاوز باشد .

همچنین بهتر است که هوای ورودی سرد باشد . بنابراین مناسب است که هوا از طریق لوله جداگانه ای از بیرون ساختمان به کمپرسور وارد شود .

مهم است که لوله های که در شبکه نصب می شوند در مقابل خوردگی و فرسایش مقاوم باشند و قسمت ورودی آنها طوری طراحی شود که احتمال ورود برف و باران به داخل کمپرسور وجود نداشته باشد . همچنین لازم است که ابعاد لوله ها به اندازه کافی بزرگ باشد که تا از افت فشار ممانعت شود .

طرح لوله های ورودی در کمپرسورهای پیستونی ، خیلی مهم و بحرانی است . ارتعاش لوله که به علت فرکانس ضربه ای کمپرسور ایجاد می شود ، می تواند به کمپرسور خساراتی وارد کند ، و ارتعاش ایجاد شده از طریق ایجاد صدا ، محیط اطراف را تحت تأثیر قرار دهد .

3-5-1 تهویه اتاقک کمپرسور ( Compressor room ventilation ) 
گرمای بوجود آمده در اتاقک کمپرسور توسط تمام کمپرسور ها ایجاد می شود . این گرما از طریق تهویه اتاقک کمپرسور به بیرون فرستاده می شود . اندازه کمپرسور و اینکه آیا کمپرسور توسط آب یا هوا خنک می شود ،‌ میزان تهویه هوا را تعیین می کند .

هوای تهویه در کمپرسورهایی که هوا خنک هستند ، تقریباً حاوی %۱۰۰ انرژی است که توسط موتور الکتریکی به شکل گرما مصرف می شود . هوای تهویه در کمپرسور هایی که آب خنک هستند حاوی کمتر از %۱۰  انرژی است که توسط موتور الکتریکی مصرف می شود . گرما باید خارج شود تا دمای موجود در اتاقک کمپرسور متعادل باقی بماند . سازنده کمپرسور باید اطلاعات مفصلی درباره تهویه مورد نیاز ارائه دهد ،‌ اما از طریق رابطه زیر نیز می توان میزان تهویه مورد نیاز را محاسبه کرد :

=

= مقدار هوای تهویه مورد نیاز (  / s )

= جریان گرما  (kW )

= افزایش مجاز درجه حرارت  (˚‍‍C )

راه بهتر برای رویارویی با این مسئله بازیافت انرژی و استفاده مجدد آن است .

هوای تهویه باید از بیرون تهیه شود ، ترجیحاً نباید از کانال های طویل استفاده شود . مجرای ورودی هوای تهویه باید اگر امکان دارد در نمای شمالی دیوار نصب شود ، یا اگر در جای دیگری در سایه نصب میشود باید به گونه باشد که طی فصل تابستان تا جایی که امکان دارد هوای خنک تری وارد سیستم شود . یک پنجره مشبک باید در قسمت بیرونی مجرای هوای ورودی و یک دریچه تنظیم جریان هوا باید در قسمت داخلی آن نصب شود تا از ورود اشیا، خارجی و کوران هوای سرد جلوگیری کند .

بعلاوه تا جاییکه ممکن است باید مجرای ورودی را در قسمت های پایین نصب کرد که از احتمال پوشیده شدن با برف در طول ماههای زمستان جلوگیری شود . حتی باید احتمال ورود گرد و غبار و مواد منفجره و خورنده به داخل اتاقک کمپرسور را در نظر بگیرید .

هواکش / هواکش های تهویه باید در بالای یکی از دیواره های انتهائی اتاقک کمپرسور نصب شود ، در حالیکه دریچه ورودی هوا در دیوار مقابل نصب می شود . سرعت هوا در مجرای ورودی نباید از   m/s 4  تجاوز کند .
هواکش هائی که توسط ترموستات کنترل می شوند مناسب ترین نوع هستند . این هواکش ها باید بگونه ای انتخاب شوند که افت فشار را در کانال ها ، پنجره مشبک دیوار بیرونی ، دریچه تنظیم جریان هوا و غیره کنترل کنند . مقدار هوای تهویه باید به حدی کافی باشد تا افزایش درجه حرارت را در اتاق تا ˚C 10 – 7 محدود سازد . اگر مشکلی در تنظیم تهویه کافی در اتاق ایجاد شود ، می توان امکان استفاده از کمپرسورهای آب خنک را در نظر گرفت .